Առաջարկվում է ստեղծել Հայաստան-Չեռնոգորիա բարեկամական խումբ
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի  դեկտեմբերի 6-ի հերթական նիստում  ընդգրկված էր  ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած «Սահմանագծման եւ սահմանազատման հիմնախնդիրների մասին» Ազգային ժողովի  հայտարարության նախագիծը: Հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը, հաշվի առնելով նախագծում տեղ գտած մի շարք դրույթներ, հեղինակներին առաջարկել է նախագծի քննարկումն անցկացնել փակ ձեւաչափով:
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը նշել է, որ խմբակցությունը դեմ է հայտարարության նախագիծը փակ ձեւաչափով քննարկելու առաջարկին:
Քվեարկության արդյունքում  որոշվել է նախագծի քննարկումն անցկացնել  փակ ձեւաչափով:
Հանձնաժողովը կողմ է քվեարկել Հայաստանի խորհրդարանում Հայաստան-Չեռնոգորիա բարեկամական խումբ  ստեղծելու  առաջարկին: Էդուարդ Աղաջանյանը հայտնել է, որ Չեռնոգորիայի խորհրդարանում դեռեւս ամռանը նախաձեռնվել է Չեռնոգորիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ձեւավորման գործընթաց:

The draft statement of the National Assembly on Main Problems of Delimitation and Demarcation presented by the Armenia Faction was included in the regular sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations held on October 6. The Committee Chair Eduard Aghajanyan, taking into account a number of provisions in the draft, proposed the authors to hold the debate of the draft in closed format.
The deputy of the Armenia Faction Armen Rustamyan has noted that the faction is against the proposal to debate the draft statement in closed format.
As a result of voting, it was decided to hold the debate of the draft in closed format.
The Committee voted in favor of the proposal to create the Armenia-Montenegro Friendship Group in parliament of Armenia. Eduard Aghajanyan informed that the process of forming the Montenegro-Armenia Friendship Group in parliament of Montenegro was still planned in summer.